Ramissio Revitalize

Share

ALOE VERA – MOCNÁ ROSTLINA S LÉČIVÝMI ÚČINKY

Rostlina Aloe vera se používá v léčitelství po staletí. Tohoto přistěhovalce z Afriky je škoda mít doma jen v květináči na okrasu, protože má mnoho blahodárných účinků pro organismus. Když si k tomuto nenápadnému sukulentu „přivoníte“ zblízka, zaplaví vás vůně více než dvou stovek přírodně se vyskytujících látek. Aloe vera hydratuje pleť, urychluje hojení, čistí trávicí trakt a umí toho ještě mnohem více.

 

TUCET SKVĚLÝCH VLASTNOSTÍ ALOE VERA

1. Exploze vitamínů a minerálů

Obsahuje vitamíny A, C, E, kyselinu listovou, choline, vitamíny B1, B2, B3 (niacin), B6 a jako jedna z mála rostlin také vitamín B12. V Aloe je více než 20 minerálů, například vápník, hořčík, zinek, chrom, selen, železo, sodík, draslík, měď, mangan. Slouží nám tedy jako přírodní multivitaminová bomba.

2. Bohatá na aminokyseliny

Aminokyseliny jsou stavební látky proteinů, nejsou bez nich zdravé tkáně ani velké svaly. V lidském těle je známo asi 22 aminokyselin a 8 z nich je esenciálních. To znamená, že náš organizmus si je nemůže sám vyrobit. I když se to někomu může zdát neuvěřitelné, tak právě Aloe obsahuje kolem 18 až 20 aminokyselin a všech 8 esenciálních.

3. Obsahuje mastné kyseliny

Aloe vera také obsahuje mastné kyseliny, které potřebuje naše srdce, mozek i tkáně pro zdravé funkce. Navíc je bohatá na rostlinné steroly, lupeol, beta sitosterol a campesterol. To jsou látky, které mají silné protizánětlivé účinky a bojují proti vysokému cholesterolu. Působí tedy velmi účinně jako prevence proti kardiovaskulárním onemocněním. Jsou taktéž nápomocny při snižování symptomů při alergiích, pálení žáhy a zpětnému toku žaludečních šťáv do jícnu.

4. Pomáhá při trávení

Správně funkční trávicí systém je základem dobrého zdraví. Aloe trávicí trakt čistí, uklidňuje a přispívá tím k nápravě trávení. Pomáhá i při průjmu a zácpě. V neposlední řadě napomáhá k obnově mikroflóry ve střevech. Především tím, že eliminuje přítomnost nežádoucích bakterií. Stále důležitější pozornost věnujeme také parazitům v našich střevech a právě aloe jich nás může pomoct zbavit – je to účinné antiparazitikum.

5. Funguje jako adaptogen

Co je to adaptogen? Termín, který poprvé použil ruský vědec Nikolav Lazarev v roce 1947, označuje rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím. Zlepšuje schopnost odolávat změněným podmínkám a adaptovat se na ně. Aloe tedy povzbuzuje organismus k lepšímu zdraví a vyšším výkonům.

6. Pomocník při detoxifikaci organismu

Aloe, podobně jako například mořské řasy, je rostlina obsahující želatinu. Hlavním přínosem konzumace rostlin s obsahem želatiny je nedovolení zpětnému vstřebávání toxinů zpět do těla v tenkém střevě. Pomocí vlákniny na sebe naváží toxiny a žlučové soli a vše jako balast odchází z těla ven. Tedy to, co nedokáží játra jako hlavní bojovník s toxiny v těle, dokonávají tyto rostliny, které toxiny z těla bezpečně odvedou.

7. Aloe alkalizuje tělo

Naše tělo potřebuje být lehce alkalické k tomu, aby bylo zdravé. Lépe řečeno nemoc se nemůže projevit v těle, které je dostatečně alkalické. Měli bychom věnovat značnou pozornost naší stravě. Dnes bohužel mnoho lidí denně konzumuje především kyselotvorné potraviny, ke kterým patří maso, mléko, bíla mouka či jednoduché cukry. Když k tomu přidáme ještě dávky léků, které tělo velmi zakyselují, výsledek může být časem devastující. Jak tomu zabránit? Vhodnou a vyváženou stravou. V našem jídelníčku by nemělo chybět 80% alkalické stravy, kterou představuje také aloe.

8. Posiluje činnost imunitního systému

Vzhledem k denním dávkám stresu, který snižuje naši obranyschopnost, bude každý z nás pozitivně ovlivněn efektem Aloe. Polysacharidy obsažené ve šťávě aloe stimulují základní stavební jednotky imunitního systému a bojují s patogeny různých původů. Rovněž se podílejí na regeneraci svalů po úrazu či zátěži, léčení ran a tkání. Značnou podporou imunitního systému je Aloe Vera díky vysokému obsahu antioxidantů, které působí proti volným radikálům. Ty se do našeho těla dostávají stravou a znečištěným prostředím. Způsobují stárnutí a v konečném efektu také nemoci.

9. Udržuje zdravé srdíčko

Podle studie z roku 2000 publikované v British Medical Journal, beta sitosterol pomáhá snižovat cholesterol. Šťáva z Aloe, která tuto látku obsahuje, tedy výrazně napomáhá k regulaci krevního tlaku, zlepšení cirkulace a okysličení krve a jejího ředění, snižuje LDL cholesterol a obsah triglyceridů. V dnešní době plné stresu a infarktů je to jeden z nejdůležitějších efektů aloe.

10. Významně pomáhá diabetikům

Při dlouhodobějším užívání Aloe významně napomáhá k regulaci a snižování glukózy v krvi. Zejména díky přítomnosti vlákniny v aloe, která působí na glukózu v těle, si mnozí pacienti s cukrovkou pochvalují zlepšení zdravotního stavu. Aloe totiž povzbuzuje v organizmu procesy, které jsou u diabetiků značně zhoršeny – a to jednak vaskulární zdraví, ředění a okysličení krve, zvýšení vlastní obrany těla vůči volným radikálům, s čímž souvisí lepší činnost slinivky a tvorba vlastního inzulinu.

11. Na popáleniny i krásnou tvář

Aloe je jednou z nejpoužívanějších rostlin v kosmetickém průmyslu. Vděčí za to svým proslaveným léčebným účinkům na kůži. Dovede léčit rány, je skvělá při aplikaci na popáleniny, škrábnutí, při štípnutí hmyzem či dokonce při lupénce. Dobře funguje také jako analgetikum, snižuje bolestivost ran. Při popáleninách skvěle funguje uříznutý kousek rostlinky ochlazený v ledničce. Ulevuje od svědění a dokonce zastavuje lehké povrchové krvácení. Díky vysokému obsahu vody aloe je aloe skvělá volba k hydrataci pokožky – zlepšuje její elasticitu kůže, pomáhá ji okysličovat, zvyšuje její pevnost, pružnost a zamezuje akné.

12. Nezastupitelný pomocník v lékárničce

Máte rádi zázračné balíčky „dva v jednom“? Aloe vám poskytne blahodárných vlastností hned několik! Její účinky jsou širokospektrální – antiseptické, antibiotické, antimikrobiální, antibakteriální, antimykotické a antivirální. Aktivními látkami jsou síra, lupeol, kyselina salicylová a další substance, které zabraňují růstu mikroorganismů, které jsou původci mnoha nemocí a stavů a fungují jako arsenál zbraní proti infekcím. Za podstatné stojí zmínka o schopnosti aloe poprat se také s infekcemi virového a plísňového původu.

 

AGÁVE – VÝBORNÉ PŘÍRODNÍ SLADIDLO

Agáve je rostlina, která nabývá svou sladkou popularitu díky nízkému glykemickému indexu. Ten zjednodušeně řečeno vyjadřuje rychlost, za jakou se sacharidy obsažené v přijímané potravě přemění v trávicím traktu na glukózu, která se dostane do krevního oběhu. Sníme-li potravinu, která má vysoký glykemický index, velmi rychle po jídle dostáváme hlad a často i velkou chuť na sladké. Většinou pak sníme potraviny, které nejsou zrovna zdravé a přispívají k tvorbě tělesného tuku. V takových případech nám může pomoci Agáve. Obsahuje vlákninu inulin, která má řadu skvělých vlastností. Díky nízkému vlivu na hladiny cukru v krvi potlačuje chuť k jídlu. Nejenže tak napomáhá k hubnutí, ale je i vhodným doplňkem pro diabetiky a lidi se souvisejícími onemocněními.

 

AZTÉKOVÉ ROSTLINOU LÉČILI RÁNY

Agáve kromě toho obsahuje saponiny a další složky, které se nachází v kořenech mnoha jiných rostlin, včetně například zázvoru. Mají protizánětlivé a imunitu povzbuzující účinky a antimikrobiální vlastnosti. Aztékové užívali agáve jako rostlinu k léčení ran.

 

VYUŽITÍ POTVRDILY ARCHEOLOGICKÉ VÝZKUMY

Naši předci zařazovali Agáve do svého jídelníčku již před mnoha tisíci lety a často ji různě upravovali, například na ohni. O tomto faktu svědčí i archeologické nálezy velkých pecí, budovaných přímo v zemi, v kterých naši předci připravovali hlízy a cibulky rostlin i po několik dnů. Tepelná úprava nepřesahovala 100°C, proto nedocházelo k velké ztrátě inulinu, která byla maximálně desetiprocentní.Například v Jihozápadní Americe byly objeveny pece, které byly schopny zpracovat 900-1800 kg agáve najednou.

 

ACAI – EXOTICKÉ OVOCE Z BRAZÍLIE

Acai, to jsou plody palmy z brazilského pralesa, které dávají naší šťávě neodolatelně fialovou barvu a chuť. Tento vzdálený příbuzný borůvek nebo malin byl v průběhu posledních několika desetiletí pod lupou mnoha vědců. Ti zjistili, že rostlina má nejvíce antioxidantů ze všech známých druhů ovoce, čímž pomáhá chránit naše buňky před destruktivními účinky volných radikálů. Obsahuje i množství glykoproteinů, bílkovin, vlákniny a esenciálních omega 3, 6 a 9 mastných kyselin. Ovoce Acai je podobně jako Goji považováno za jednu z nejzdravějších potravin na naší planetě. Proto by ho měl do svého jídelníčku zahrnout každý, kdo hledá přírodní prostředek prevence civilizačních onemocnění, a třeba i nadměrně rychlého stárnutí kůže.

 

PROČ JSOU VOLNÉ RADIKÁLY NEBEZPEČNÉ?

Volné radikály přirozeně vznikají při různých metabolických procesech, které neustále probíhají v našem těle jako vedlejší produkt látkové výměny v buňkách. Jsou to vlastně molekuly nebo atomy, v jejichž elektronovém obalu jeden elektron chybí. To způsobuje jejich nestabilitu a potřebu tento chybějící elektron získat z okolních struktur. Tím vzniká řetězová reakce: volný radikál ukradne chybějící elektron z oběti (tkáně), kterou si vyhlédne. A ta se zase okamžitě snaží vzít si to, co jí bylo vzato z něčeho dalšího poblíž. Tento zdánlivě bezvýznamný biochemický proces stojí podle vědců za příčinou vzniku mnoha rozšířených chronických chorob. Zvýšená tvorba těchto škůdců vede k urychlenému stárnutí buněk. Může způsobit kornatění tepen, kloubní nemoci, oslabit imunitu, vyvolat cukrovku, Alzheimerovu a Parkinsonovu nemoc či vznik opakovaných zánětů v těle. Volné radikály jsou dokonce schopné poškodit strukturu DNA, což může lehce vést ke vzniku rakovinného bujení. Zaručený způsob, jak účinně vzdorovat vysokému množství volných radikálů, představují antioxidanty.

 

OVOCE BOHŮ

Acai roste v hroznovitých trsech na palmách v brazilské oblasti Paraná a Amazonii převážně v záplavových oblastech podél řek, kde vytváří velké háje. Tamní obyvatelé ho přezdívají ovoce bohů. Palma, na které vyrůstá, patří totiž do rodu, který dostal jméno po múze řecké mytologie – Euterpé. Bezpochyby se tak stalo nejen pro krásu palmy, ale i pro úžasný vliv ovoce Acai na zdraví. Vzhledem a barvou připomíná naše borůvky, chutí směs lesního ovoce a čokolády.

 

O ACAI VYPRÁVÍ I LEGENDA

Kdysi žil v brazilské oblasti Belem do Para velký indiánský kmen, který trpěl nedostatkem potravin. Mnoho z jeho členů hladovělo téměř každý den. Náčelník Tupa kmene Itaki přemýšel, jak to vyřešit. Rozhodl se přijmout kruté opatření – všechny děti narozené ve vesnici obětovat, aby kmen nevymřel. Právě v ten den jeho dcera IACA porodila krásnou dceru, které museli vzít život. Mladá matka upadla do hlubokého zoufalství. Každý večer neutišitelně plakala ve svém domě a prosila boha, aby jejímu otci otevřel oči. Jednoho večera slyšela, jak indiánské dítě pláče a vyběhla ven. Vtom zpatřila svou mrtvou dceru, jak stojí vedle palmy. Dítě však zmizelo jako dým ve větru. IACA poté dlouho objímala kmen palmy, s štěstím v očích se dívala na tmavé plody rostoucí na vrcholu rostliny. Náčelník následně nechal palmové bobule sklidit a udělat z nich červené víno, které pojmenoval ACAI (IACA převráceně), na počest jeho dcery. Od té doby indiáni jedli také samotné bobule, kterými nakrmily celý kmen. Obětování dětí skončilo.

 

PROČ PRÁVĚ RAMISSIO REVITALIZE?

Pečlivě namíchaný koktejl z Aloe Vera je na trhu jedinečný tím, že obsahuje navíc sirup z Agáve a extrakt z Acai. Tyto účinné látky vám pomůžou zbavit tělo škodlivin a doplnit mu potřebné vitamíny a minerály. Nápoj Ramissio Revitalize obsahuje jako jeden z mála skutečné kousky aloe. Blahodárně působí na zažívání, čistí a hydratuje pleť, pomáhá tišit bolest a je skvělým pomocníkem při zdravém hubnutí.

RAMISSIO REVITALIZE
1000ml /láhev

Kombinace Aloe Vera, Acai a Agáve má nejen skvělé léčebné prvky, ale také jedinečné složení, komplexní účinky a exotickou chuť.

♥ obsahuje řadu vitamínů a minerálů
♥ revitalizace organismu

e-shop ZDE

 

Texty a obrázky jsou převzaté z oficiálních stránek společnosti Ramissio.

 

 

Share