NÁVOD: Jak správně platit penězi, aby se vám vracely zpátky

Share

ORIGINÁLNÍ TEXT: 4. března 2015 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Návody
Nedávno jsem byla v Rakousku na takovém hodně speciálním setkání. Něco jsem se potřebovala dozvědět já, pak nějak vyšlo najevo co jsem zač, tak se zase dozvěděli něco ostatní, a takhle jsme sdíleli vědomosti o mnoha tématech, která se vlastně ani netýkala toho, proč jsme se sjeli dohromady.
A o jednu věc z tohoto setkání bych se s vámi chtěla podělit, protože je podle mého názoru velice důležitá, praktická a přeji vám všem, kteří mě máte rádi a podporujete mě s láskou v tom co dělám, abyste měli v životě dostatek a byli spokojení.
Je to pro mne nová znalost a hodlám se jí teď taky řídit.
… Smysl celé věci vysvětlím svými slovy, protože veškerá komunikace se odehrávala v němčině, takže citovat slovo od slova by mi asi moc nešlo.

Placení peněz je rituál

Vezměte si Eura nebo České koruny a podívejte se na tu bankovku. Každá bankovka má v sobě symbolicky schovaná určitá znamení. Mají to jak všechna Eura, tak České koruny. Měna je zakodovaná po celém světě stejně, stále stejnou symbolikou. Pokud člověk pozná symboliku, vždy je tam nějak najde. Na některých je to vidět okamžitě, na jiných se to hledá opravdu hodně těžce, ale rituál je platný ve všech případech.
I když neznáte symboliku obou stran bankovek kterými platíte, jejich neznalost vás nijak neomlouvá a rituál, který zacházením s penězi nevědomě provádíte, na vás má plnohodnotný účinek.

Schovaná symbolika na bankovkách

Peníze jsou elitami navrženy tak, aby sloužily jim a ne lidem. Abyste vy s nimi neuměli správně zacházet, měli s nimi problémy a trápili se chudobou, zatímco elitáři u korýtek se na záchodě můžou utírat pětitisícovkama. Samozřejmě, že důvodů k tomuto nepoměru je mnoho, ale symbolika schovaná za penězmi, tomu napomáhá. Máte ale možnost, naučit se ji používat tak, aby pracovala pro vás a ne proti vám.

Bylo mi vysvětleno (člověkem pohybujícím se v oboru), že přední strana bankovky ,,hlava“ obsahuje symboliku bezedné díry. Díry, u které většinou nějaká osobnost hlídá (hlavy). Hlava není vždy na každé bankovce přímo vidět, zato díra ano.

Spodní strana bankovky naopak obsahuje most. Buď je to vyloženě most, nebo pouze jeho náznak. I linie, která by se s trochou nadsázky tak mohla nazývat, je pro bankovku i pro vás platný most. Takto byly peníze zakodovány.

Namalovala jsem vám pár příkladů na bankovky, na kterých je to dobře vidět. Dívejte se: Vepředu je hlava (někdy) s dírou (vždy), vzadu je most, nebo linie naznačující, či připomínající most:

Pět euro je bankovka, kde je to všechno vidět opravdu perfektně a most je jasně ukázaný:

http://nd06.jxs.cz/873/541/cf03aedacc_100360072_o2.png

 

100 euro také krásně zdůrazňuje bezednou díru. Je zajímavé, že zrovna eurobankovky mají tak mimořádně obrovské, ozdobené a výrazné díry. (že by proto, že celá EU je jedna velká černá díra?) Na stoeurovce mě mimo jiné zaujaly dvě postavy, které díru hlídají (náhražka hlavy) a jedna hvězda, která je jako na potvoru ,,náhodou“ přímo umístěna do díry. Hvězda stojící takto, je symbol člověka. Na této bankovce padá do díry s penězma snad i celý člověk? – Jajks!

http://nd06.jxs.cz/929/537/a1b45393fe_100360076_o2.png

 

Zde je také most výjimečně jasně ukázaný. Věřte, že to skutečně není náhoda:

http://nd06.jxs.cz/308/924/4d56dc24f5_100360457_o2.png

 

I Česká koruna to přiznává. Výborně to jde vidět na dvoustovce, kde J.A. Komenský hlídá bezednou šestihrannou díru, naznačenou na pozadí. Na druhé straně bankovky vidíte spojené ruce, což je symbolické vyjádření mostu:

http://nd06.jxs.cz/046/358/671b7e9217_100360079_o2.png

 

Pět tisíc zase hlídá hlava T.G. Masaryka, nalevo od něj je krásná velká díra, kam padají vaše peníze, když touto dírou platíte. Symbolika mostu je vzadu naznačená mírně pouhými liniemi:

http://nd06.jxs.cz/533/541/4b51fe3f79_100360081_o2.png

 

U dolarů bývá hlava dokonce přímo vsazena do bezedné díry. Elitář si ji hlídá přímo, ani se na díru nedívá, jako na České koruně, ale přímo si vleze do ní. Myslím, že i to dost vypovídá…

Záleží, kterou stranu bankovky použijete při placení.
Podle toho pracuje symbolika pro vás, nebo proti vám. Laicky by se dalo říct, že platit penězmi hlavou a dírou nahoru, je pro chudý plebs. Platit penězi mostem nahoru, to je pro elity, nebo lidi, kteří vědí, co se za tím skrývá.
Přeučte se brát peníze jako: hlava je přední strana, orel je zadní strana. Myslete na to, že nesmíte platit dírou, ale mostem. Ať už jste nebo nejste schopni na bankovce díru a most vidět, vždy plaťte tak, aby hlava byla otočena dolů.

Zatímco díra vám peníze krade a nevydá, most vám je vrátí zpátky, protože vždy spojuje jednu stranu s druhou. Když někomu dáte peníze po mostě, mostem se vám zase vrátí zpátky. Oproti tomu díra je jednosměrka, kterou se vám nic vracet nebude.

Každým odevzdáváním bankovky provádíte rituál. Buď uzavřete rituál chudoby, nebo uzavřete rituál hojnosti.
Neustálé uzavírání rituálu chudoby vám může bránit zbohatnout, rozvíjet se, vydělávat více. Když budete posílat peníze po mostě, přestane vás energie peněz brzdit a rituál se vám přestane plést do života, naopak vás začne podporovat a začne pro vás pracovat.

….. Přeji vám všem hojnost, abyste vždy byli správně ohodnocemi jak zasloužíte, abyste měli k penězům dobrý vztah a aby byly zdrojem vašeho potěšení, ne smutku a starostí. Přeji vám všem, aby vám osvojení tohoto nového rituálu přineslo co největší užitek a radost.

© Alue K. Loskotová 2015.

Zdroj: http://karolinaloskotova.blog.cz/1503/navod-jak-spravne-platit-penezi-aby-se-vam-vracely-zpatky

 

Doplnění k článku

Díra a most na Euro bankovkách: http://blog.sme.sk/blog/115/165898/euro-bankovky.jpg

Symbolika na českých bankovkách je zatím více šifrovaná: https://www.cnb.cz/cs/platidla/bankovky/animace.html

Odpověď na některé komentáře pod článkem:

 • Nerozčilujte se, život je hra a můžete hrát podle vlastních pravidel.
 • U každého rituálu, jakým je například i placení tou „správnou“ stranou, jde především o naši vědomou práci s myslí. Vím, co dělám, že to vůbec dělám a proč to vlastně dělám. Takto si posilujeme vědomí, kterým vytváříme a ovlivňujeme svoji osobní realitu.
 • Při placení bezhotovostně vám může docela stejně posloužit to, že prostě odesíláte platbu vědomě s tím, že nyní peníze vynakládáte na nějaký účel (právě teď si kupuji měsíc bydlení v mém domově apod.) a současně si uvědomíte, že peníze k vám zase přijdou z jiné strany a nemusíte rovnou vědět odkud. Pokud se vám při odesílání platby svírá žaludek s pocitem, že vyhazujete peníze za drahé bydlení, automaticky tím energeticky uzavíráte kanál, kterým se k vám můžou utracené peníze vrátit zpět.
 • Pozitivní myšlení a vědomý způsob našeho fungování (uvědomování si každého okamžiku i jeho dopadu) má zkrátka pozitivní dopad na celý život, a proto stojí za to se o ně aspoň pokoušet :-)

Pěkný den všem,

Markéta

15 komentářů u „NÁVOD: Jak správně platit penězi, aby se vám vracely zpátky“

 1. Přesně tak! Tůhle jsem v hospodě platil dvoutisícovkou a u toho si prohlížel její hlavu. Vrátili mi pět set, a další den ráno jsem zjistil, že těch pět se zmizelo!

 2. Byly doby, kdy jsem takovým věcem přikládal význam, platil bakovkami hlavou dolů, měl červenou peněženku a v ní obrázek zlaté cihličky a jiné hlouposti a bohatství ne a ne přijít. Byl jsem totiž finančně negramotný. A ejhle – po přečtení a hlubokém prostudování několika knih od Roberta.T. Kiyosakiho, hlavně “ Chudý táta – bohatý táta“ a “ Cashflow kvadrant“ ( i jiných knih ) se situace úplně změnila. Propásl jsem sice nejdůležitější faktor a to je čas, mám 56 roků, ale do důchodu půjdu výborně finančně zabezpečený a nezávislý na penzi od státu. Největší problém je, že se takováto finanční gramotnost neučí již na středních školách nebo i dříve. Vědět tyto nesmírně důležité a kvalitní informace dříve než dostanete první výplatu, bude se váš život odvíjet úplně jinak. Bohatnutí je totiž proces a ten je třeba podstoupit, učit se, nebát se i prohrávat a sbírat zkušenosti. A HLAVNĚ nechat se učit lidmi, kteří tímto procesem již prošli. A to Kiyosaki udělal. Vypracoval se z chudého člověka až k pohádkově bohatému. Podnikal jsem více jak 14 let prošel si i hlubokými krizemi, zažil dobré časy ale chyběly mi právě kvalitní informace, jak zacházet s vydělanými penězi. Dal bych dnes za takové knihy i 10 000,- Kč za jednu. Věřte mi, že takové – promiňte “ pitomosti “ o bankovkách s mosty a dírami, vám nepřinesou vůbec nic. Rady zadarmo, kterých je plný internet a od lidí, kteří finančně zápasí, mají NULOVOU HODNOTU a tudíž lidem nepomohou. Jsem velmi duchovní člověk a vidím kolik nešťastných lidí u nás a v celém světě sní o bohatství a myslí si, že mít více peněz je spasí. Dnes vím, že být bohatým člověkem znamená být šťastným jen tehdy, pokud bohatství používá i pro blaho druhých lidí. A proto vás vyzývám, chcete-li být úspěšní, bohatí a šťastní, čtěte knihy, plaťte si vzdělávací semináře, komunikujte s lidmi co již prošli procesem, hledejte informace a nebojte se chybovat v procesu učení neboť to vás posune k úspěchu. A zapomeňte na pověry, jako je šupina z ryby v pěněžence atd. …. nebo loterie. Čím dříve začnete se vzděláváním, tím větší šanci máte zbohatnout jako relativně mladí a pomáhat potom ostatním LIBOR

  1. Krasne a pravdive napsane. Nespolehejte, ze se penize k vam samy privali, je potreba pro to nejdriv neco udelat. Knizky si urcite koupim a diky moc za tip!

  2. Vážený pane, celý život je jen o rituálech a symbolikách. Vy jim nevěříte, protože jim nerozumíte. Ale vašimi názory o čtení knih, studiu a dělat věci nejen pro sebe – se naprosto ztotožňuji.

   Osobně se domnívám, že vaše kritika o nesmyslnosti v symbolice – pitomosti – je v tomto případě zcela zcestná, jelikož článek není o tom, jak peníze vydělávat, ale jak s penězi zacházet aby přinesly hojnost. A to je rozdíl.

   Pojmem hojnost , bohatství a úspěch nemusí nutně znamenat milion v dolarech na účtě.

   Občas stačí používat selský rozum. Nepotřebuji žádné myslitele a knihy v teoretické hodnotě 10.000 abych věděl, že bohatý mohu být jen tvrdou a vytrvalou prací. Investice do vzdělání jsou nejlépe uložené peníze. Pokladní v Tesku nepomůže ani most ani díra, když nezačne studovat a tvrdě na sobě makat, nezbohatne. Symbolika ji ale může pomoci nedostat se do dluhů, nebo může najít lépe placenou práci – ale to už je jiný příběh.

   Ale ty knihy od Roberta.T si přečtu pane Libore. Díky za tip. Čtete FirstClass?

 3. Platím vždy halvou nahoru a peněz mám vskutku dost :D Nevím, co je to za hovadiny

 4. Ze to nemyslite vazne, prosim. Neverim, ze muzete byt tak ***.

 5. To sa nehanbite napisat a vydavat to za pravdu? Poculi ste niekedy o funkcii bezpecnostnych prvkov?
  Snazila som sa najst nieco logicke vo vasom texte a jedine co mi vyplynulo je, ze zbohatnut na tom mozete tak, ze ked zaplatite bankovkou opacnou stranou, tak si to ten druhy mozno pomyli a vyda vam viac..ale moze sa stat ze aj menej…aj to je sucastou kolobehu zivota bohatych?

 6. Ako to je s dolarovymi bankovkami..? Pozeram ze nevidim diery alebo okno vpredu

 7. Mám za sebou studium tradiční čínské školy a tam nás učili, že tzv.hlavy známých osobností jsou mrtví lidé, tzn.energie = 0, ale vždy druhá strana je tzv.inspirativní. Penízky si skládejte do peněženky vždy inspirativní stranou nahoru a mrtvými lidmi dolu, od nejhodnotnější bankovky po nejméně hodnotnou. Pro letošní rok Ohnivé opice, který již před pár dny začal, používejte červené peněženky i kabelky a vše, co podporuje oheň. TZN. barvy hnědá, zelená, červená..NE modrá – to je voda a hasí oheň.

 8. Veľmi pekne ďakujem. Vyskúšam a už sa veľmi teším na výsledok…

 9. Mnohokrát děkuji, prostudovala jsem si Vaše slova a budu to používat. Dává to logiku. Děkuji, že jste si našla čas a chuť se podělit s námi ostatními.
  Ať se Vám daří a mějte krásné a úspěšné dny.
  Miluška

 10. No jo, to ale neni moc prakticke ve svete kde se vetsina transakci provadi kartou nebo prevodem:-) To je pak rada draha:-)

 11. az na to, ze „elitari“ takmer nikdy neplatia bankovkami, ale bezhotovostne…

 12. Velmi zaujimavy clanok, vyskusam to 30 dni, uvidim ci to naozaj funguje

Komentáře nejsou povoleny.