Můj osobní test Ramissio Goji a Himalyo Goji Original

Share

Před nedávnou dobou jsem do svého portfolia produktů pro udržení nebo obnovu zdraví zařadila také značku Ramissio, která je mimo jiné výrobcem a distributorem produktu Ramissio Goji. Za krátký čas jsem se setkala s tím, že na trhu existuje prý naprosto stejný produkt, který je ale mnohem levnější. Rozdíl údajně není vůbec žádný – vyrábí se z plodů goji ze stejné oblasti, stejnou technologií atd., jen stojí mnohem méně. Kdo mě už trochu zná, tak ví, že jsem člověk, který si vše před tím, než nabídne klientům, vyzkouší na vlastní kůži. Zakoupila jsem tedy jednu láhev Himalyo Goji Original, abych ho porovnala s Ramissio Goji, které sama užívám a distribuuji. Nyní zde tedy přináším moje osobní zkušenosti a výsledky srovnávacího testu.

 

Senzorické vlastnosti

Již při předání produktu Himalyo jsem si všimla, že tekutina uvnitř láhve je světlejší barvy a při pohybu je i řidší. Říkala jsem si, že mohou být jiné světelné podmínky, než mívám doma a že zdání hustější konzistence Ramissio Goji může vytvářet láhev, která není čirá, ale s pískovaného skla. První krok, který jsem učinila, bylo přelití posledního zbytku z lahve Ramissio Goji do čiré sklenice, a porovnání na přirozeném světle u okna.

Výsledek č. 1:

Ramissio Goji má skutečně výrazně tmavší barvu, než Himalyo Goji Original

srovnání Ramissio Goji a Himalyo - barva
Srovnání barvy Ramissio Goji a Himalyo Goji Original

 

Dále mě zajímala hustota obou produktů. Na první pohled i při přelívání obou produktů opět vychází lépe Ramissio Goji, které svojí konzistencí připomíná řidší kečup, oproti Himalyu, které je odhadem o polovinu méně husté.

Výsledek č. 2:

Ramissio Goji je o poznání hustější, než Himalyo Goji Original

srovnání Ramissio Goji a Himalyo - hustota
Srovnání hustoty Ramissio Goji a Himalyo Goji Original

 

Nakonec jsem byla samozřejmě zvědavá na chuť, a jak už z předchozích výsledků logicky vyplývá, slabší intenzita v barvě i hustotě produktu Himalyo Goji Original se kopíruje také do jeho chuti. Je sice sladké, ale méně intenzivní.

Výsledek č. 3:

Ramissio Goji intenzivnější chuť, než Himalyo Goji Original

Tím jsem měla můj test za ukončený. Rozhodla jsem se, že dopiju láhev goji od značky Himalyo a budu dále pokračovat v užívání a distribuci Ramissio Goji. Svůj test jsem si fotila bez uvedení značky Himalyo, protože jsem si říkala, že není nutné se vymezovat vůči konkurenci. Test byl víceméně pro mě, moje čisté svědomí a případně klienty, kteří by přišli s argumentem o levnější a stejně kvalitní šťávě z goji.

 

Nečekané překvapení nakonec

Dnes mě ale čekalo v ledničce nemilé překvapení. Po otevření lahve Himalyo Goji Original jsem našla plesnivé hrdlo i uzávěr. Toto se mi nikdy u produktu Ramissio Goji nestalo. Argument, že v láhvi značky Himalyo je o 1/3 více šťávy a že by se tedy plíseň objevila u značky Ramissio možná ke konci taky, neobstojí. Z lahve Himalyo bylo vypito necelého 0,5 litru, tedy 2/3. Časově to bylo 3 týdny od jejího otevření. To odpovídá přesně velikosti balení Ramissio Goji, testované vzorky jsou tedy srovnatelné na 100%. Opakuji, že Ramissio Goji mi nikdy, ani ke konci užívání, v ledničce nezplesnivělo a vypila jsem ho již mnoho lahví. Hrdlo prázdné láhve Ramissio Goji jsem si fotila původně kvůli porovnání hustoty produktu, a to při vypotřebování poslední dávky po 3 týdnech od otevření.

 

Výsledek č. 4:

Ramissio Goji při uchování v chladničce neplesniví, na rozdíl od Himalyo Goji Original

srovnání Ramissio Goji a Himalyo - plíseň po 3 týdnech v ledničce
Srovnání Ramissio Goji a Himalyo Goji Original – plíseň po 3 týdnech v ledničce

 

Poučení pro mě

Na závěr chci říct, že jsem do testu obou produktů šla bez předsudků. Na prodeji produktů Ramissio nejsem nijak existenčně závislá a jsem otevřená alternativním řešením, pokud jsou plnohodnotná a výhodná. V tomto případě se ale ukázalo, že platí přísloví: Levné je 2x placené. Nízká cena se logicky na kvalitě jakéhokoliv produktu prostě projevit musí, i když marketing tvrdí opak.

1/3 láhve Himalyo Goji Original jsem tedy chtěla vylít a pak mě napadlo, že s touto cennou tekutinou alespoň pohnojím svoje pokojové květiny. Takový byl nečekaný a také nechtěný závěr mého testu čisté šťávy z goji.

 

A k čemu je čistá šťáva z goji vlastně dobrá?

Čistá šťáva z goji = superantioxidant

  • Téměř kompletní škála vitamínů a stopových prvků ve vysokých dávkách
  • Extrémní dávky vitamínů v organické formě (syntetické vitamíny mají nižší účinnost)
  • Neobsahuje pouze vitamín D a K – ten obsahují zelené potraviny (ječmen a chlorella)
  • Superantioxidant podporující detoxikaci organismu
  • Více informací o produktu Ramissio Goji ZDE

 

Nešetřete na sobě a buďte zdrávi,

Markéta

 

Share