Jak nás nemoci léčí

Share

Dopis od LáskyJiž několik let vím a sama žiji touto pravdou, že nemoci jsou zde pro naše uzdravení. Nemáme se ale uzdravit z nemocí, jak je vnímáme my – tedy tělesných či duševních projevů a symptomů, které nám kazí radost ze života. Naopak, tito kazisvětové nás přišli uzdravit ze skutečné ne-moci a neschopnosti žít a být Láskou, kterou všichni jsme. Ne-moci a neschopnosti tuto svoji podstatu žít a projevovat. Být sami sebou, projevovat svoji originalitu, svoji jinakost, svoji barevnost, svoji tvořivost, odlišnost, výjimečnost… Projevovat sám sebe svým osobitým způsobem a dovolit všem ostatním to samé. Dovolit všem formám a projevům Lásky, vtělené do všeho, co existuje, aby se skrze nás i všechno ostatní, volně manifestovala a projevovala.

 

Vše začíná od středu

Základem všeho je vždy jádro. Jaké je jádro, takový je i zbytek čehokoliv. Z jádra a středu se šíří dál to, co je v něm obsažené a je vždy potřeba začínat právě tam. Existence jako taková je nekonečná a tak úplně každý bod v ní je jejím středem. Proto jsme každý z nás středem svého osobního Vesmíru. Proto, pokud chceme změnit cokoliv v něm, potřebujeme změnit jeho jádro, jeho střed – tedy sebe.

Pro náš návrat do stavu Lásky, na jehož potřebu nás přišla nemoc upozornit, je třeba nejprve změnit svoji podstatu zpět do tohoto stavu. V první řadě však do stavu Sebe-Lásky. To je ten střed, to jádro, podle kterého se nakalibruje úplně celý osobní Vesmír každého z nás. Pokud se naučíme milovat a respektovat sami sebe, odrazí se to na našem fyzickém stavu i našich vztazích s celým světem. Člověk totiž zcela přirozeně poskytuje všemu a všem okolo to, co dává sám sobě, co má sám v sobě, čím je naplněný. Jinak to ani nejde – nemůže dávat a šířit něco, co sám nemá. Ať už je to Láska nebo její opak. A vibrace toho, co v sobě má, se šíří od jeho středu nejprve do těla a pak dál k nejbližšímu okolí – k rodině, partnerům, spolupracovníkům… A stejně jako kruhy na hladině tato energie proudí dál, mísí se a ovlivňuje navzájem s kruhy jiných osob a takto se nese jako ozvěna až za hranice našeho světa, který tím ovlivňuje a vytváří.

A proto platí pravda, že jedině my sami jsme tvůrci svého života.

 

Kde začít

Naše podstata není materiální, ale duchovní. Pokud tedy zkoušíme napravit tělo, pokoušíme se opravit materiální projev duchovní podstaty. Je to stejné, jako aplikovat make-up na červený pupínek. Ten sice na chvilku opticky zmizí, ale stejně ve skutečnosti existuje dál. A s make-upem se nedá žít věčně, nejedná se o řešení. Není překvapením, že pokud se nebude léčit příčina vzniku pupínku a půjde nám jen o zakrytí, jeho stav se ještě zhorší.

Pupínek, cukrovka nebo rakovina – je to jedno. Všichni poslové naší duše nám přicházejí říct, že je potřeba změnit něco v sobě, svůj život, způsob myšlení, postoje, prožívání… A taky nám ukazují přesně, v jaké oblasti jsme se odklonili od stavu Lásky. Nemoc se vždy projeví tam, kde je potřeba nastolit zpět rovnováhu a naše tělo je přesnou mapou. Už velmi dávno před objevem psychosomatiky si lidé všimli souvislostí s emocionálním a psychickým stavem člověka a jeho tělesnými neduhy. Dodnes používáme některá rčení a přirovnání, která z takových zkušeností našich předků vzešla.

 

Řeč těla je jednoduchá a symbolická

 • Nemůžete strávit chování vašeho souseda? Leží vám v žaludku? Otravuje vás? A nemáte náhodou zažívací potíže a náběh na žaludeční vředy?
 • Nemůžete přestat myslet na problémy v práci, máte toho plnou hlavu? Pak vás asi nepřekvapí, že vám může bolestí prasknout.
 • Chcete spasit svět nebo dokázat, že na to máte a nakládáte si příliš zodpovědnosti, přebíráte na sebe problémy druhých lidí? Nedivte se, že vás bolí záda, nesete na nich velkou energetickou zátěž.
 • Bojíte se udělat ve svém životě zásadní krok a změnu? Zůstáváte i nadále ve své komfortní zóně, i když tam vás to už dávno neuspokojuje? Možná máte problém s dolními končetinami a speciálně s jejich velkými klouby – kyčlemi.
 • Trváte si tvrdohlavě na svých názorech a přesvědčeních, odmítáte postoje druhých, chcete mít všechno po vašem, protože to je nejlepší? Chybí vám pokora, schopnost a vůle symbolicky pokleknout, vzdát úctu a respekt ať už přírodě, vesmíru nebo jinému člověku? A nebolí vás třeba kolena?
 • Tušíte, že je něco v nepořádku ve vašem vztahu, ale máte strach se podívat pravdě do očí a děláte, že je vše v pořádku? Nezhoršil se vám zrak nebo nemáte nějaké jiné problémy s očima?
 • Neposloucháte svoji vnitřní intuici, která vás chce navést na pro vás správnou cestu, protože to je riskantní, nepohodlné či nejisté? Možná vás bolí v uchu nebo vám v něm aspoň zvoní.
 • Máte v sobě vnitřní rozpor, jestli říct nebo neříct šéfovi či partnerovi, co chcete nebo potřebujete? Zlobíte se za to na něj nebo na sebe? Jestli vás z toho bolí v krku, začněte hledat příčinu svého vzteku. Tedy samozřejmě až potom, co si ho vůbec přiznáte.
 • Detoxikujete se, chodíte na plazmu a pořád se nemůžete zbavit nějakých parazitů ve svém těle? Co se přestat nechat zneužívat parazity ve svém okolí, začít říkat i ne, přestat být loutkou, nebo se sám přestat chovat, jako parazit?
 • Trápíte se ekzémem, který se záhadně zhorší vždy, když vás má navštívit tchyně? Zkuste se přestat potlačovat, ať to nemusí ven přes kůži a ujasněte si s ní pravidla hry. A přestaňte se potlačovat vůbec.
 • Chybí vám v životě láska, máte pocit, že nejste dost milovaní? Nebo máte sami problém projevit lásku svému okolí? Přitom s láskou je život tak sladký… Místo konzumace sladkých nápojů a pokrmů raději otevřete svoje srdce a hlídejte si krevní cukr, než přijde diabetes.

A tak dále.

* Mezi uvedenými symptomy a jejich možnými energetickými příčinami není žádné rovnítko, neexistuje univerzálně platný návod na používání psychosomatiky. Tento seznam jen ukazuje, jakým způsobem je zapotřebí začít uvažovat, kterým směrem se vydat. Naše tělo poslouží jako výchozí mapa při hledání zdroje problému.

 

Oprostěte se od role oběti

Co se týká nemocí, je potřeba zaměřit se vždy na příčiny sám v sobě. Hledat v psychice, emocích, vzorcích chování a jednání. Zkoumat vlastní psychosomatiku a využívat při léčení principy etikoterapie. Každá nemoc vzniká z těchto příčin a fyzický projev je už jen vyvrcholením energetického procesu, který začíná na jemnohmotné = nefyzické úrovni. Můžete se sami podívat na internet na tzv. duchovní příčiny nemocí a vyhledat si svůj problém – např. na mých stránkách je seznam odkazů ZDE. Jen prosím neberte vše doslova a jako dogma – vše je individuální. Používejte tyto informace jako vodítko, kam se podívat, kde začít v sobě pátrat.

Pro vyléčení je důležité oprostit se od popírání problému na vaší straně – to je role oběti. Opravdu jsme to jen a pouze my sami, kdo si nemoc vytváří – přivodí si nevědomě úraz, vpustí do těla parazita, bakterii, vir… způsob není důležitý. Nikdo jiný za to nemůže, nikdo jiný to nezpůsobil. Pokud to tak na první pohled vypadá, je to iluze, to my jsme Tvůrci. Například to my jsme dovolili, aby se tak někdo k nám choval, aby nám to udělal, aby se nám toto stalo atd. Proto jako jediní si svojí změnou můžeme nemoc i vyléčitpokud pochopíme, k jaké změně v životě nás nemoc vede. Teprve po tomto pochopení, přijetí a práci na sobě nám pomůžou různé terapie a preparáty. Do té doby se budou jen přetahovat energie – tedy naše stále nové vytváření nemoci versus léčivé energie produktů a terapií.

 

Příklad na závěr

Tento článek jsem začala psát na základě příspěvku na FB, který mi skočil na zeď. Tato osoba vidí svůj život po rakovině jako kvalitnější, než před ní. Je to proto, že možná vědomě nebo i nevědomě dokázala přijmout její poselství, to, proč jí do života přišla. Tedy uzdravit a zlepšit její dosavadní život od samého základu, a to také podle svého komentáře pravděpodobně udělala.

nemoc léčí

 

Děkujme svým nemocem, pošťákům naší Duše.

Hodně zdraví všem,
Markéta

 

 

No Fields Found.